Paroda “Nukirstas miestas – persodintas žmogus”

Paroda kviečia kalbėtis apie medžius ir žmones. Pokalbio kontekstas aštrus – Lietuvos miestuose masiškai naikinami brandūs medžiai. Šis procesas atveria ne tik gamtosaugos problemas. Lyg grandininis pjūklas jis rėžiasi gilyn, užgaudamas piliečių teises ir pavojingai priartėdamas prie žmogiškųjų vertybių. Paroda stabdo pjūklą kaip tik šioje vietoje.

Erdvėje rikiuojasi eksponatai ir liudijimai: mes ir medžiai esame susiję. Šios senos giminystės įrodymai skirtingi – nuo baublio iki šiuolaikinės muzikos, nuo Fluxus iki šių dienų bendruomenių meno.

Medyje įstrigusi kulka iš Amerikos pilietinio karo. Prieškario Lietuvos medžių sėklos stiklo kapsulėse. Menininko Česlovo Lukensko „Ne visai sudegę šventieji“. Kompozitorės Gailės Griciūtės įgarsinti Gedimino kalno medžiai. Režisieriaus Gyčio Padegimo laiškai. Tai – daiktai ir kūriniai, medžio saiku matuojantys žmogiškumą.

Aštri kritika parodoje įgyja apčiuopiamą pavidalą: architektas Audrys Karalius pristato „Mituzo Crucifuc‘ką“ – ironišką objektą, taikliai smerkiantį Ąžuolyno parko pritaikymo visuomenės poreikiams projektą.

Parodoje pasakojamos nupjautų miesto medžių istorijos: kaštonų Smetonos alėjoje Kaune ir Rojaus medžių Vusterio gatvėje (Woodster Street) Niujorke. Lankytojai kviečiami sužinoti ir dalytis faktais apie išsaugotus medžius.

Tačiau „Mažųjų istorijų“ erdvėje svarbiausia – žmonės. Dvi ryškiausios Kauno bendruomenės – „Kopūstų laukas“ ir „Kiemo galerija“ – atskleidžia savo ypatingus ryšius su medžiais. Parodoje buriasi medžių gynėjai. Čia laukiamas kiekvienas, norintis prisijungti ir pasidalyti savo istorija.

Paroda veiks: 2018 05 12–2018 12 31

Parodos dalyviai: Saulius Dambrauskas, Elžbieta Daugvilienė, Stasys Eidrigevičius, Petronėlė Gerlikienė, Gailė Griciūtė, Audrys Karalius, Česlovas Lukenskas, Gytis Padegimas, Auksė Petrulienė, Darius Petrulis, „Kopūstų lauko“ ir „Kiemo galerijos“ bendruomenės.
Parodos kuratorė – Auksė Petrulienė, parodos vizualinis dizainas – Julija Tolvaišytė-Leonavičienė

18.07.2024
Post image

KITOS NAUJIENOS
Miestiečių manifestas perskaitytas...
Pyktis ir protestas. Pokytis
Atraskite smagaus potyrio parodoje...