Apie projektą

Projektas siūlo tyrinėti aktualias miesto problemas pasitelkus meno ir tarpdisciplininius instrumentus. Šis kultūrinis procesas iš tradicinės, galerijos erdvės perkeliamas tiesiog į gatvę.
2018 m. gegužę apleistas Kauno paveikslų galerijos baseinas transformuotas į vasaros paviljoną. Tai – nauja, demokratiška erdvė aktualioms lauko parodoms, diskusijoms, kūrybinėms dirbtuvėms ir renginiams.

Paveikslų galerijos prieigose vykstantis bendradarbiavimo eksperimentas dialogui pakviečia ir niekada į galerijos vidų neužsukančius miestiečius. Atsitiktiniai susidūrimai gatvėje gali virsti prasmingais ryšiais.
Projektas kelia klausimus apie viešąsias miesto erdves, apie piliečių dalyvavimą jas kuriant, apie protestą, apie bendrabūvį ir kolektyvinę miesto viziją. Atsakymų į šiuos klausimus ieškoma kūrybinėse paviljono dirbtuvėse.

Nuo gegužės iki spalio pabaigos paviljone vyksta dailės, šokio, teatro, ritmo, teksto, gamtamokslinės dirbtuvės. Jų dalyviams nereikia išankstinio pasiruošimo. Paviljono veiksmą išbandyti gali ir smalsūs praeiviai, ir prisiekę meno žinovai.

Kūrybinės dirbtuvės labai įvairios: nuo ryšį su aplinka atkuriančių „Auros“ šokio teatro judesio technikų iki protestuojančių „Bombo feminista“ būgnų, nuo kolektyvinio manifesto rašymo, audringų Forumo teatro diskusijų iki botaninių pasivaikščiojimų po žalius Paveikslų galeriją supančius šlaitus. Daugiau apie kūrybines dirbtuves, renginių kalendorius.

Paveikslų galerijos viduje, III a., atverta bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“. Tai – viso projekto „sėkla“, idėjinis koncentratas. Daugiau apie parodą.

19.06.2024
Post image

Projekto kuratorė – Auksė Petrulienė

 

Projekto vizualinis stilius – Julija Tolvaišytė-Leonavičienė

 

Interneto svetainės grafinis dizainas – Eglė Vitkutė

 

Interneto svetainės garsas – Gailės Griciūtės kūrinys Truputis viso to / Some Of All Of That

 

Paviljono architektūrinis projektas: „Office De Architectura“: Jautra Bernotaitė, Ronaldas Pučka, Andrius Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas

 

Paviljono statyba – skulptoriai Simas Šidlauskas, Artūras Burneika

 

Projekto tinklalapis – Upndev

 

Projekto partneriai – Kauno šokio teatras “Aura”, Kauno miesto kamerinis teatras, LR Aplinkos ministerija, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakultetas, Rokų medelynas “Želdynėlis”, UAB Lempa.

KITOS NAUJIENOS
Miestiečių manifestas perskaitytas...
Pyktis ir protestas. Pokytis
Atraskite smagaus potyrio parodoje...