(NE)SAUGI ZONA – paroda ir foto pasivaikščiojimas

Ar fotografija gali sustabdyti ne tik akimirką, bet ir pjūklą? Pasivaikščiojimo metu kalbėjome apie peizažo fotografijos istoriją bei svarstėme: ar fotografija – tik pasyvi dokumentacija? Ar – aktyvi, realius pokyčius įtakojanti priemonė?
Fotografuoti ir diskutuoti pakvietė jaunosios kartos fotografė Milda Gineikaitė ir menotyrininkė Agnė Taliūtė.
Pasivaikščiojimą pradėjome Paveikslų galerijos paviljone, kur veikia Mildos paroda (NE)SAUGI ZONA. Medžių fotografiją autorė vadina „miesto gamtos dienoraščiu“. Milda dokumentuoja nukirstus ir vis dar egzistuojančius medžius saugiose ir nesaugiose miesto zonose bei klausia: „Ar šiandien, sparčiai keičiantis Kauno miesto vaizdui, medis vis dar yra paveldas ar tik įprastas, savaime augantis darinys, kurį galime lengvai pašalinti ir pakeisti kitu?“
Apžiūrėję parodą kėlėmės į Paveikslų galeriją supančius šlaitus. Medžių apsuptyje Milda pasidalino patarimais kaip fotografuoti gamtą, medžius bei pasiūlė tai išbandyti patiems, savo fotoaparatais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais.
Po pasivaikščiojimo (kurio pabaigoje iškrito kruša) bendravimą pratęsėme Paveikslų galerijoje – parodoje „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“.

Paroda (NE)SAUGI ZONA galerijos paviljone veiks iki 2018 gruodžio 14 d.

Milda Gineikaitė (g. 1996) – Vytauto Didžiojo universiteto studentė, jaunosios kartos fotografė.  Kūrybinę fotografiją Milda suvokia kaip dokumentą ir įrankį tyrinėti aplinką. Ryšys su gamta fotografei nesvetimas nuo vaikystės, o medis jos fotografijose tapo svarbiu elementu jau beveik prieš dešimtmetį, pradėjus fotografuoti šalia namų augusį ir vėliau nukirstą „Aušrų medį“.

Agnė Taliūtė – menotyrininkė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje veikiančios bendruomenių erdvės „Mažosios istorijos“ edukatorė.

 

27.10.2018
Post image

KITOS NAUJIENOS
Miestiečių manifestas perskaitytas...
Pyktis ir protestas. Pokytis
Atraskite smagaus potyrio parodoje...